Skautská základna

Skautská základna střediska Zlatá Orlice Český Těšín se nachází na okraji města u Těšínské přehrady, 50 m od jejího břehu, od hlavní silnice oddělena a chráněna lesem. K dispozici a využití jsou zde klubovny, velký přednáškový sál, hřiště, louka, les, přehrada. Možnosti návštěv blízkého okolí můžeme začít např. staroslovanským hradištěm v Chotěbuzi. Dále možnost prohlídky historicky cenné části města v Polsku, navíc po dohodě je možná i návštěva polských harcerů. Průvodce s výkladem je taky k dispozici. Těšín je vstupní bránou do Těšínských Beskyd. Krásný hraniční hřeben s nejvyšší Čantoryjí, kde se nachází rozhledna, končí nejvýchodnější rázovitou obcí Hrčava. Snadno dostupná je i Lysá hora i Ivančena. V zimě je možnost lyžování na nedalekém Javorovém, či na sjezdovkách v Horní i Dolní Lomné a Mostech u Jablunkova.

Obchod, pošta, koupaliště, první pomoc vzdálené cca 1 km od základny. Po dohodě existuje možnost zajistit návštěvu hvězdárny.

Sál je největší místností základny. Plocha 80 m2. Sál je vhodný pro pořádaní kurzů, školení, sněmů, seminářů i pro zábavu. Dá se zde pořádat i akce společenského charakteru (bál). Stolů a židlí je zde pro cca 30 osob. Možnost rozšíření židlemi a stolmi z kluboven až na 70 míst. Na stěnách postupně vzniká výstavka skautských výtvarníků. Pro různé školení a kurzy jsou k dispozici dataprojektor a plátno. Pro zábavu jsou k dispozici různé deskové hry. Vše žádejte u správce základny.

K dispozici je též malá kuchyňka o ploše cca 6 m2, kde je kuchyňská linka s nádobím, dřez na mytí nádobí, teplá i studená voda, sporák, lednička, rychlovarná konvice. Pro větší akce možnost (po dohodě) dodat i talíře a sklenice.

Jak nás najdete

Skautská základna se nachází u Těšínské přehrady na adrese Rybářská 85.

Ceník ubytování

Skauti
60,- Kč za osobu a noc