Kompas

Kdo jsme?

Kompas a Kosatky jsou skautské vodácké oddíly, které mají dlouholetou historii a tradici. Fungují již od roku 1935 a během jejich existence jím prošly stovky lidí. V současné době má chlapecký oddíl Kompas něco kolem 20 členů. Věk nových členů se pohybuje od 10ti do 13ti let. Dívčí oddíl Kosatky má v současné době 15 členek a jejich věk je od 8 do 13ti let.

Kde a kdy nás najdete?

Klubovny máme v Českém Těšíně v budově skautského střediska Zlatá Orlice přímo nad těšínskou přehradou. Scházíme se tam každý pátek v 17:00.

Co děláme během školního roku?

Jsme vodácké oddíly a proto se během hezkých dnů učíme na přehradě jezdit na kánojích a pramici. Na schůzkách hrajeme nejrůznější hry na suchu i na vodě a nejen proto abychom se pobavili, ale také abychom se naučili něco nového, rozšířili své schopnosti a dovednosti. Snažíme se trávit co nejvíce času v přírodě a být vzorem ostatním. Zajímá vás například jak postavit stan, jak rozdělat oheň, jak rozeznat smrk od borovice, jak zalepit loď, nebo snad jak ošetřit zraněného?…Přijďte se podívat – umíme nejen to

Co děláme o prázdninách?

Vyvrcholením celoroční činnosti je dvoutýdenní letní vodácký tábor na některé z českých řek. Náplň tábora ovšem není ani zdaleka jen vodácká. Jsou to především 2 týdny plné her, přátelství, kolektivní zábavy, ale také povinností denní služby či noční hlídky. Když se po dvoutýdenním dobrodružství vracíme opálení, veselí a silní zpátky domů, všichni nám závidí.

A na kterých řekách jsme byli?

Plavili jsme se už na mnoha českých řekách. V posledních letech to byla např. Otava, Berounka, Sázava, ale především oblíbená Vltava. Starší a zkušenější členové mají možnost změřit své síly na divočejších řekách jako např. rakouské Salze nebo Steyeru. Vydáváme se i na řeky v blízkém okolí jako např. Olzu či Moravici.

Kontakt na vedoucí oddílů:

Ondřej Bosák obosmen@centrum.cz