Projekt lukostřelba

Napsal Jaroslav Šlehofer . Zařazeno v rubrice Nezařazené

Cílem projektu bylo ve větší míře zařadit lukostřelbu do sportovních aktivit členů skautského střediska Zlatá Orlice. Lukostřelba je ideální doplněk aktivit, které provozujeme v rámci skautských oddílů jak u naší základny v Českém Těšíně, tak na častých víkendových akcích nebo letních táborech.

Projekt byl realizován formou 3 víkendů v prostorách skautské základny v Českém Těšíně a na skautském táboře Sázava 2017. První víkend byl zaměřen především na teoretickou přípravu účastníku, seznámení se se základním lukostřeleckým vybavením a lukostřeleckými disciplínami za účasti sportovních lukostřelců.  Zvláštní důraz byl kladen na seznámení účastníků s riziky při lukostřelbě a na osvojení bezpečnostních pravidel při jejím provozování.

2009 0824Foto0043
2009 0824Foto0045
20140517 095938
DSaC 0024
IMG 3341

Vzhledem k oblíbenosti  mezi členy se lukostřelba stala vyhledávaným doplňkem celoročních skautských schůzek, jedorázových akcí a skautského tábora.

Projekt úzce navazuje na celoroční činnost 1. a 2. oddílu vodních skautů a skautek a kromě lukostřelby se obecně zaměřuje na celkový rozvoj osobnosti dětí a mládeže v rámci skautské výchovy.

Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

V Českém Těšíně máme v současnosti 131 aktivních členů (zapojených v rámci realizovaného projektu), každý týden probíhají schůzky, cca jednou za měsíc pořádáme akci i o víkendu a v létě probíhají skautské tábory. Všichni naši vedoucí jsou dobrovolníci pracující bez nároku na odměnu a musí projít systémem vzdělávání a zkoušek pro práci s mládeží.

Za veškerou pomoc Města Český Těšín, kterou nám poskytuje i skrze tento projekt, děkujeme.

Trackback from your site.