Moravice

Napsal admin . Zařazeno v rubrice Akce

Na tradiční dubnovou Moravici vyrazili Jola, Lucka, Cvrček, Vojta, já, Děs, Honza, Martin. Na poslední chvíli jsme upravili lodě proti potopení a montážní pěnu jsem později našel i na mém oblíbeném triku. Přes všechny drobné komplikace jsme z Těšína vyjeli krátce po páté hodině ranní. Sobotní den nás cestou za dobrodružstvím vítal četnými červánky a za zády nám pomalu vycházelo slunce. Cesta tentokrát proběhla bez závad až na malou, neřku-li tradiční okružní jízdu Vítkovem. Pod hrází Kružberku jsme byli mezi prvními. Namrzlá tráva a studený vzduch zkrotili naše otužilce, zbytek posádky se pomalu oblékal, zatímco já s Vojtou a Martinem jsme jeli do Žimrovic odvézt auto a vozík. Cestou jsme poněkud změnili plán a prodloužili trasu plavby namísto původního Podhradí až do Žimrovic. Bude to dřina, ale v tak krásném dni byla škoda zůstat v kempu a nejet dál. Když jsme se vrátili do Kružberku, dooblékli jsme se i my. Zkontrolovali jsme vesty, dobalili poslední věci do sudů, rozdělili jsme posádky do jednotlivých lodí a vypluli. Studená voda a chlad, to vše pomalu ustupovalo slunečnímu světlu. První přenášení peřeje, prostě nádhera. Čaj zdarma, který na břehu řeky nabízeli nějací nadšenci v maskáčích, jsme bohužel odmítli a pokračovali dál. Celá plavba proběhla bez větších problémů. Klasicky se koupali Vojta s Jolou a v Žimrovicích, aby v tom nezůstali sami, tak i já s Cvrčkem. Rychle jsme se převlékli a zbaštili, co se dalo. Naložení lodí, jejich odvoz do kempu v Podhradí, kde zůstaly holky. Já s Vojtou jsme pak jeli odvézt vozík do Opavy, cíle nedělní plavby. Cestou do Opavy jsme v Žimrovicích naložili zbytek a v Tescu jsme doplnili zásoby. Pořádně unavení jsme v kempu rozdělali stany a uvařili guláš. Za zvuku vody a dohasínajícího ohně jsme pomalu usínali.

[mygal=moravice2]

V neděli ráno nás opět probudilo slunce. Vojta rozdmýchal z uhlíků, které byly hluboko pod studeným popelem oheň. Uvařili jsme kafe, ohřáli gulášek. Postupně se ze stanů začali soukat i ostatní. Po snídani jsme sbalili stany, hodili na sebe vodácké oblečení. Vojta nám tak trochu odpadl, a nebyl schopen další plavby, a tak z Podhradí odjel autem, aby nás čekal v Žimrovicích. Jel jsem na první lodi sám a zbytek se nějak dokombinoval. Konečně plavba. Lidí bylo více než v sobotu, největší radost nám udělali „rafťáci“. Hlavně když nám převrhli Martina s Luckou v úzkém místě, aniž by nějak pomohli, nebo se alespoň omluvili. Následovalo vylovení lodi a věcí. Suché oblečení, horký čaj atd. Přitom jsme stihli ještě vytáhnout další loď, jejíž posádka se nás potom s vděčností držela notný kus plavby.

Oproti sobotě byl vidět výrazný pokrok hlavně v rychlosti přenášení a technice plavby. Martin polemizoval s Luckou o místo zadáka. Tohoto místa se nechtěl zrovna ochotně vzdát. Pořádně jsme si užili stupňů v Hradci nad Moravicí, kde jsme párkrát vylévali lodě, a někteří si i zaplavali. V tom teple byla škoda se nekoupat. Cestou do Opavy bylo cítit, že energie není nazbyt, ale rezervy se ještě našly. V Opavě nás už čekal Vojta, který vypadal mnohem lépe než ráno. Trochu jsme se zpozdili s nakládáním lodí, ale to se vzhledem k únavě dalo předpokládat. Z Opavy jsme vyjížděli za tmy. Příjemně unaveni jsme dorazili do Těšína, společně jsme složili lodě do loděnice a vyrazili domů.

Co říct závěrem… jaká byla plavba, to ví každý sám. Já hodnotím jedničkou, jak po stránce počasí, tak po stránce lidí. Kam pojedeme příště bude záležet na nás…

Trackback from your site.

Zanechte komentář