Kurz vodní turistiky

Napsal Lenka . Zařazeno v rubrice Akce

Na skautské základně se konal o víkendu kurz vodní turistiky. Celkem se zúčastnilo dvanáct „věděníchtivých“ lidí, kteří byli seznámeni se základním vodáckým vybavením a se základy první pomoci a vodní záchrany.

Následoval praktický nácvik základních vodáckých dovedností na stojaté vodě (kánoe, kajak, pramice) a vodní záchrany (hod házecím pytlíkem, sebezáchrana). Důraz byl kladen na seznámení účastníků s riziky vodních sportů a na osvojení bezpečnostních pravidel při jejich provozování.

Praktická část proběhla v rámci vodáckého tábora na řece Otavě v termínu 19.7.-2.8.2009. Zde si účastníci osvojili plavbu na tekoucí vodě (kánoe, kajak, pramice). Velká pozornost byla věnována tématu rozpoznání a eliminace nebezpečí na tekoucí vodě. Prakticky bylo mimo jiné vyzkoušeno použití vodácké kilometráže, manipulace s vodáckým vybavením, sebezáchrana, překonávání vodních jezů a jiné. Účastníci si osvojili základní bezpečnostní pravidla vodní turistiky. Vodní aktivity byly doplněny bohatým „pozemním“ programem.

Tento kurz byl podpořen dotací města Český Těšín.

Trackback from your site.

Comments (1)

Zanechte komentář